Anket

İlk dönem sınavlarında başarı durumunuz nedir?
 


E Okul Bilgileri
Meslek Lisesi Alana Geçiş ve Teknik Lise Geçişleri Kontenjan Listesi

Meslek Lisesi Alana Geçiş ve Teknik Lise Geçişleri Kontenjan Listesi. Tıklayın

 
Çocuklar için oyun motivasyonu artırırken, zekayı da geliştiriyor

Çocuklarımız için oyunlar vazgeçilmezdir. Onlar sadece eğlenceli vakit geçirdiklerini düşünselerde, kazanımları bundan çok daha fazlası oluyor.

Arkadaşlarıyla oyun oynayan çocuklar sosyalleşirken, iletişim kurmayı, kendine güvenmeyi, sorumluluk almayı öğreniyor. Tüm bunların yanında moral motivasyonu yükseliyor ve derslerine adapte olma konusunda daha başarılı oluyor.

Derste dikkati dağılan, sıkılan öğrencileri ufak oyunlarla tekrar adapte etmek oldukça başarılı olabiliyor. Oyunların önemini iyi kavrayıp, çocukların gelişiminde yapacağı pozitif etkileri yadsımamak gerekiyor.

 
Sosyal Paylaşım Sitelerinde Öğrencilerinizi Eklemeyin

Sosyal paylaşım sitelerinden öğrencilerinizi ekleyerek onlarla daha iyi iletişim kurabileceğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Ne yazık ki yanlış düşünüyorsunuz.

Yapılan bir araştırmaya göre Öğretmenleriyle sosyal ortamlarda paylaşım yapan öğrencilerin sınıf ortamında arkadaşlarıyla sosyalleşmesi be paylaşımları olumsuz etkileniyor. Arkadaşlarını kendi dengi olarak görmemeye başlıyor ve bu da öğrenme başarısına olumsuz etki yapıyor. Sosyal ortamda tamamen farklı bir kimliğe bürünebilen çocuklar, sınıfta kendini öğretmeni ile arkadaş olarak görerek gereksiz bir kibre bürünebilir. Bu kibir yüzünden diğer arkadaşlarından uzaklaşan, kendini farklı gören çocuk yalnızlığa yönelir.

Öğretmenlerin öğrencileriyle ilişkilerini, paylaşımlarını sınıf ortamında yapması bu nedenle önemlidir.

 
E Mezun Nedir?

E Mezun; 
Meslek ve teknik eğitim kurumları mezunlarının işgücü piyasasındaki durumunu belirlemek, eğitimle bireye kazandırılan mesleki yeterliliklerin iş hayatı ile uyumunu değerlendirmek, sistemin güçlü ve zayıf yönlerini belirlemek amacıyla "Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumları Mezunlarının İzlenmesi" projesidir.

http://emezun.meb.gov.tr/ adresinden sisteme kaydolarak, işverenlere, hatta mezun arkadaşlarınıza ulaşabilirsiniz.

 
E-Kütüphane

E-Kütüphane

Milli Eğitim Bakanlığının E-Kütüphane sistemi sayesinde birçok faydalı siteye tek bir adresten giriş sağlayabilirsiniz. Tarih, sanat, arkeoloji, sözlükler, elektronik kitaplar gibi birçok bilgiye tek tıkla erişebilirsiniz.  Sisteme ulaşmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

 

E - Kütüphane Giriş

 
Okul Web Adresleri

Yürütülen program çerçevesinde her okulun bir web sayfası olması hedefleniyor. Bu hedef büyük oranda gerçekleştirilmiş durumda. Siz de hala okulunuzun web adresini bilmiyorsanız Milli Eğitim Bakanlığının hazırladığı listeden okulunuzun web sayfasına ulaşabilirsiniz.

İlk olarak okulunuzun hangi kategoride olduğunu seçmelisiniz. Daha sonra gelecek okul listesi alfabetik sıraya göre hazırlanmıştır. İlinizi bulup okulunuzun web sayfasına giriş yapabilirsiniz.

OKUL LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN 

 
İlköğretim Kaydımı Nerden Yapabilirim?

İlköğretim KayıtlarıBugün İlköğretim Okul kayıtları başladı. Ama birçok veli çocuklarının okul kaydın nerden yapabileceğini bilmiyor. Biz bu belirsizliğe açıklık getirelim dedik. İşte kayıt için kullanacağınız adres:

KAYIT İÇİN TIKLAYIN

Resimde gördüğünüz güvenlik kodunu ve çocuğunuzun TC Kimlik numarasını yazarak giriş yapabilir ve kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kayıt başvurunuz değerlendirildikten sonra en yakın okula kaydınız tamamlanacaktır.

Dikkat etmeniz gereken önemli bir not: Adrese dayalı kayı sistemine kaydını yaptırmayanların kayıtları işleme alınmayacak. Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra 2008-2009 eğitim yılına sorunsuz bir şekilde başlayabilirsiniz.

 
Çocuklarınızın Karnelerini İnternet Üzerinden Kontrol Edin
2007-2008 eğitim-öğretim yılının ilk dönemi 25.Ocak.2008/Cuma günü bitiyor. Ve karne zamanı. Eskiden öğretmenler karneleri dolmakalem ile yazarlardı, dolayısıyla karneler daha bir şık idi. Sonra bilgisayarlar çıktı ve karneler yazıcıdan basılmaya başladı ve artık karnelerin kağıdı daha ince idi. Şimdi internet zamanı ve veliler MEB‘in başlattığı e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi ile çocuklarınızın karnesini internetten görebilirsiniz.

Bu öğrenciler için kötü bir haber, artık karnelerden ufak-tefek düzeltmelere son! “Baba bu sene karne vermediler.“, “Karnemi kaybetttim, anne!” gibi sıvışmalara son
 
e-Okul Giriş Adresleri
e-Okul uygulamasında sisteme iki ayrı giriş bulunmaktadır. Bunlarda birisi veliler için, diğeri ise özğretmenler için özel olarak hazırlanmıştır. Aşağıdaki linkleri kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

Veliler için giriş sayfası :
http://e-okul.meb.gov.tr/IlkOgretim/Veli/IOV00001.aspx

Öğretmenler için giriş sayfası :
http://e-okul.meb.gov.tr/logineOkul.aspx
 
E Okul Not Giriş Modülü
e-okul da öğrenci not girişleri modülü aktif hale geldi. Devamsızlıklar gibi aktarmaları yapabilirsiniz. e-okul projesi öğretmenlerin öğrencilerinin yazılı sözlü gibi notlarını girdiği ve öğrenci ve velilerin kısaca internetten öğrencinin okuldaki durumunu takip etmesi için ideal bir sitedir, sitedeki e-okul projesi hakkında detaylı bilgiyi anasayfamızdan bulabilirsiniz. Resmi site için http://e-okul.meb.gov.tr adresine ulaşabilirsiniz.
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 Sonraki > Son >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL